Марина+ » 24 мар 2016, 22:19
Інформаційний запит №42 в якому вимагали надати наступну інформацію:
Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» домашні тварини - собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі. А безпритульні тварини - домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини.
Відповідно до ст.340 Цивільного кодексу України – п.1. Особа, яка затримала бездоглядну домашню тварину, зобов'язана негайно повідомити про це власника і повернути її. Якщо власник бездоглядної домашньої тварини або місце його перебування невідомі, особа, яка затримала тварину, зобов'язана протягом трьох днів заявити про це міліції або органові місцевого самоврядування, який вживає заходів щодо розшуку власника; п.2. Особа, яка затримала бездоглядну домашню тварину, може на час розшуку власника залишити її у себе на утриманні та в користуванні або передати іншій особі, якщо ця особа може забезпечити утримання та догляд за твариною з додержанням ветеринарних правил, або передати її міліції або органові місцевого самоврядування; п.3. Особа, у якої залишена бездоглядна домашня тварина, відповідає за її загибель або пошкодження у межах її вартості лише у разі свого умислу або грубої необережності.
Відповідно до ст.341 Цивільного кодексу України – п.1. Якщо протягом шести місяців з моменту заявлення про затримання бездоглядної робочої або великої рогатої худоби і протягом двох місяців - щодо інших домашніх тварин не буде виявлено їхнього власника або він не заявить про своє право на них, право власності на ці тварини переходить до особи, у якої вони були на утриманні та в користуванні; п.2. У разі відмови особи, у якої бездоглядна домашня тварина була на утриманні та в користуванні, від набуття права власності на неї ця тварина переходить у власність територіальної громади, на території якої її було виявлено.
Відповідно до Правил утримання домашніх тварин у м. Харкові, затверджених рішенням 14 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 04.07.2007р. №164/07, п. 5.3. Реєстрація котів здійснюється за бажанням власника з видачею реєстраційного посвідчення встановленого зразка. Тобто реєстрація котів не є обов’язковою, а має рекомендований характер.
Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" просимо не пізніше п’яти днів надати повну обгрунтовану згідно діючого українського законодавства відповідь:
1.Чому Ви та працівники КП «ЦПзТ» порушуєте діюче українське законодавство, права та законні інтереси громадян, та не повідомляєте зазначені в ст.340 ЦК України органи про відловлених на вулицях Харкова котів та собак для того, щоб здійснити пошук їх власників?
2.Чому Ви та Ваші підлеглі працівники КП «ЦПзТ» при зверненні громадян з заявами про перебування в КП «ЦПзТ» їх власності (кішок та собак) не відновлюєте їх права шляхом повернення їм їх кішок та собак. Адже якщо власник заявив про своє право власності на тварину, а вона виявилася незареєстрованою, то це не дає вам права на затримання даної тварини та невидачу її власнику. В такому випадку ви можете скласти протокол про адміністративне правопорушення, та видати громадянину його власність. В інакшому випадку ви своїми діями (чи бездіяльністю) грубо порушуєте право власності, незаконно утримуючи чужу тварину та не заявляючи про неї належним органам.
На що отримали відповідь (на фото) в якій зазначено, що орган місцевого самоврядування (ВСУПЕРЕЧ ДІЮЧОГО УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА), при створенні КП надав йому право приймати рішення щодо виловлених безпритульних та бездоглядних тварин.
Хоча:
згідно ст.340 Цивільного кодексу України визначено:
1. Особа, яка затримала бездоглядну домашню тварину, зобов'язана негайно повідомити про це власника і повернути її. Якщо власник бездоглядної домашньої тварини або місце його перебування невідомі, особа, яка затримала тварину, зобов'язана протягом трьох днів заявити про це міліції або органові місцевого самоврядування, який вживає заходів щодо розшуку власника.
2. Особа, яка затримала бездоглядну домашню тварину, може на час розшуку власника залишити її у себе на утриманні та в користуванні або передати іншій особі, якщо ця особа може забезпечити утримання та догляд за твариною з додержанням ветеринарних правил, або передати її міліції або органові місцевого самоврядування.
3. Особа, у якої залишена бездоглядна домашня тварина, відповідає за її загибель або пошкодження у межах її вартості лише у разі свого умислу або грубої необережності.
І, як всі розуміють, знищення тварин відбувається навмисне і цілеспрямовано. Але постає питання: перед ким буде відповідати злочинець, який знищує бездоглядну домашню тварину? (Це питання ми задамо поліції).
Для розуміння: "домашні тварини - собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною…», а «безпритульні тварини – домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини» (визначення Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження").
згідно ст.341 Цивільного кодексу України – «Набуття права власності на бездоглядну домашню тварину» чітко визначено:
1. Якщо протягом шести місяців з моменту заявлення про затримання бездоглядної робочої або великої рогатої худоби і протягом двох місяців - щодо інших домашніх тварин не буде виявлено їхнього власника або він не заявить про своє право на них, право власності на ці тварини переходить до особи, у якої вони були на утриманні та в користуванні.
2. У разі відмови особи, у якої бездоглядна домашня тварина була на утриманні та в користуванні, від набуття права власності на неї ця тварина переходить у власність територіальної громади, на території якої її було виявлено.
Згідно ч. 9 ст. 24 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" - «якщо протягом двох місяців з моменту заявлення про затримання безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину переходить до особи, у якої вона була на утриманні та в користуванні». Згідно ч. 10 ст. 29 згаданого Закону України - «у разі відмови особи, у якої безпритульна тварина була на утриманні та в користуванні, від набуття права власності на неї ця тварина переходить у власність територіальної громади, на території якої її було виявлено».
Отже, відповідно до Цивільного кодексу України та Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" КП «ЦПзТ» не має права приймати рішення щодо виловлених тварин, адже згідно законодавства України відловлені тварини не належать КП чи міськраді, а перебувають лише тимчасово у них на утриманні та в користуванні, і мають бути повернені власникам яких повноважні (правоохоронні) органи повинні розшукувати на протязі двох місяців. А лише після спливу ДВОХ МІСЯЦІВ з моменту затримання бездоглядної (безпритульної) тварини право власності може перейти до територіальної громади (від імені якої діє Харківська міськрада), а отже і до КП "ЦПзТ", яке уповноважене цією міськрадою знищувати тварин, що потрапили до КП. Тобто і міськрада, наділяючи незаконними повноваженнями КП «ЦПзТ» щодо розпорядження відловленими тваринами через 7 днів після їх відлову, і само КП вчиняють злочинні дії щодо майна, яке їм не належить, знищуючи тоннами собак та кішок, в тому числі і тих, що мають господарів!!! Адже не всі встигають за сім днів звернутися до КП. Та, навіть, ті, котрі встигають, як ми знаємо, також не можуть врятувати свого улюбленця від смерті в КП...
Згідно ст.180 Цивільного кодексу України Тварини є особливим об'єктом цивільних прав. На них поширюється правовий режим речі, крім випадків, встановлених законом. І відповідно до ст.194 Кримінального кодексу України існує кримінальна відповідальність за "Умисне знищення чужого майна"
- Вложения
-

- В п.1 своего ответа Шаповалова хитрит, и не пишет о НАСТОЯЩЕЙ ЦЕЛИ КП "ЦОЖ"... Ведь в своём интервью для Медиа-группы "Объектив" (г.Харьков)
Шаповалова Ю.Г. утверждает, что КП - это не приют, а предприятие, созданное горсоветом для очистки города от бродячих животных.
Конвеер убийства животных за деньги налогоплательщиков.
http://www.objectiv.tv/160515/naspravdi-zoo.html (на 10мин.45сек.)
-
