Страница 1 из 1

Що треба робити коли поліція не відкриває кримінальне провадження, а підстави для цього очевидні.

СообщениеДобавлено: 19 фев 2021, 00:59
Alisa
Громадсько-правовий захист
До уваги усіх, хто потрапляє в становище, коли поліція не відкриває кримінальне провадження, а підстави для цього очевидні.
Що треба робити?


1) написати заяву до поліції і обов'язково отримати талон реєстрації вашої заяви ( внесення вашої заяви до Журналу Єдиного Обліку)
2) Номер реєстрації приблизно виглядає так ЄО номер....
3) Якщо номер містить три, п'ять цифр, це означає, що за Вашою заявою не внесені відомості до Єдиного Реєстру Досудового Розслідування.
4) Увага! Важливо! Внесення в ЄРДР повинно здійснитися ,згідно ст.214 КПК , не пізніше ,чим протягом 24 годин з моменту реєстрації Вашої заяви. Якщо через 24 години Вам ніхто не перетелефонував і не повідомив, що відомості за Вашою заявою внесені в ЄРДР, то Ваші наступні дії такі.
5) На підставі ст.214 КПК, ст.ст.303;304 КПК, пишимо скаргу до слідчого судді на бездіяльність відповідальної особи у ВП ГУНП
Увага! Термін надання скарги обмежено!
Не пізніше, ніж протягом 10 днів, з моменту реєстрації заяви у поліції.
6) У двох екземплярах надаєте скаргу до канцелярії районного суду, відповідно відділу поліції. Наприклад, якщо це був Основ'янський Відділ поліції і то і суд того ж району. Один екземпляр віддаєте ,а на другому ставите відмітку про реєстрацію і забираєте собі.
Це формальність.
Ніякої оплати не потребує.
7) Не пізніше, ніж протягом 3 дні, з моменту реєстрації Вашої скарги,слідчий суддя приймає рішення щодо примусового внесення відомостей до ЄРДР за Вашою заявою.
Це рішення Ви повинні отримати письмово через пошту.
8) Після отримання рішення Ви прямуєте до відповідного відділу поліції і вимагаєте надати ВИТЯГ з ЄРДР.
Отримання витягу- свідчення про те, що відносно Вашої справи дійсно відкрито кримінальне провадження.
У витягу повинно бути вказано ПІБ слідчого, ПІБ слідчого прокурора, який здійснює нагляд і контроль , а також правова кваліфікація справи.